Структура телевізійної системи

Сучасна система телевізійного мовлення (рис. 1.9) складається з двох частин: передаючої і прийомної, між якими знаходиться канал зв’язку. В якості каналу зв’язку використовується радіопростір.

clip_image028_thumb[1]

Рис. 1.9 Блок-схема телевізійної системи

Передаюча частина: ТК – передаюча телевізійна камера; ГР1– пристрій розгортки; ВП1 – відеопідсилювач; СГ – синхрогенератор; РП – радіопередавач.

Прийомна частина: ВЧ – високочастотна частина приймача; ВП2 – відеопідсилювач; БС – блок синхронізації; ГР2 – генератор розгорток; ПрТ – приймальна телевізійна трубка (кінескоп).

В основі систем кольорового телебачення лежать наступні фізичні процеси:

– оптичне розкладання багатокольорового зображення на три однокольорових зображення в основних кольорах R, G, B;

– перетворення трьох однокольорових зображень у відповідні їм три електричні сигнали clip_image030_thumb, clip_image032_thumb, clip_image034_thumb;

– передача цих трьох електричних сигналів по каналу зв’язку;

– зворотне перетворення електричних сигналів в три однокольорові оптичні сигнали зображення (червоного, зеленого і синього кольорів);

– оптичне додавання трьох однокольорових зображень в одне багатокольорове.

В передаючій камері (рис. 1.10) багатокольорове зображення розкладається оптичним шляхом за допомогою дихроічних (кольороподіляючих) дзеркал на три однокольорових R, G, B.

clip_image036_thumb[1]

Рис. 1.10 Структурна схема триканальної одночасної системи кольорового телебачення

Дзеркало 1 відбиває червоні промені і пропускає зелені і сині. Дзеркало 2 відбиває сині промені і пропускає зелені .Розгортки в усіх трьох передаючих трубках відбуваються синхронно і синфазно, і на навантажувальних растрах трубок виходить три електричних сигнали clip_image038_thumb, clip_image040_thumb, clip_image042_thumb, кожен із яких передається по окремому каналу зв’язку. Тому для їх передачі потрібна смуга частот в три рази більша ніж для чорно-білого телебачення. Це є основним недоліком такої системи. Її перевага – висока якість кольорового зображення.

При переході від чорно-білого телебачення до кольорового пішли шляхом додавання сигналів кольору у смугу частот сигналів яскравості.

В теперішній час для телевізійного мовлення використовують три сумісні системи кольорового телебачення (NTSC, SEKAM, PAL). Всі вони є системами з одночасним розкладанням кольорового зображення на три основні складові. Їх відмінність полягає в способі передачі електричних сигналів clip_image030[1]_thumb, clip_image032[1]_thumb, clip_image034[1]_thumbв одному каналі зв’язку.

Сумісність систем кольорового телебачення. Під сумісністю розуміється задоволення таких вимог, при яких чорно-білі телевізори, на ряду з передачами чорно-білого зображення, будуть приймати і відтворювати в чорно-білому вигляді передачі кольорового телебачення. В свою чергу телевізори кольорового зображення, окрім кольорових передач, повинні приймати передачі чорно-білого телебачення і відтворювати їх в чорно-білому вигляді.

Оставьте комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *