Робота з графічним редактором системи MathCAD PRO

В MathCAD PRO вбудовано декілька різних типів графіків, які можна розбити на дві великі групи.

1. Двовимірні графіки:

– ХУ (декартовий) графік (X-Y Plot);

полярний графік (Polar Plot);

2. Тривимірні графіки:

– графіки тривимірної поверхні (Surface Plot);

–графік ліній рівня (Contour Plot);

–тривимірна гістограма (3D Bar Plot);

–тривимірна множина точок (3D Scatter Plot);

векторне поле (Vector Field Plot).

Всі графіки створюються однаково, за допомогою панелі інструментів Graph, або шляхом вибору відповідного елементу підменю Insert/Graph.

Щоб видалити графік, необхідно клацнути в його межах і вибрати в верхньому меню Edit пункт Cut або Delete.

Для того щоб побудувати графік в Декартові системі координат необхідно ввести вираз, який описує саму функцію і наприклад: х3. Вести Insert/Graph/ X-Y Plot. З’явиться шаблон заданої функції. Вводиться ім’я змінної по осі х і у. Далі необхідно вивести курсор миші із області графіка і клацнути.

Для іншого способу необхідно спочатку задати так звану рангова ну змінну, вказати діапазон її змінювання і крок. Напр. clip_image002 clip_image004. Вводимо: х:=-10,-9.9 … 10 (крок визначається шляхом задання другого значення функції після початкового)

clip_image006. Далі – Insert/Graph/ X-Y Plot – натискаємо Enter.

Вводимо змінні так, як показано на рисунку, а далі виводимо мишку із рамки і клацаєм на пустому місці.

При побудові в одній системі координат графіків декількох функцій краще скористатися другим способом побудови графіків. Напр. clip_image008, clip_image010

Вводимо спочатку діапазон змінювання області визначення функції. Вказується через оператор := імена ф-ції та їх присвоєння значення. Далі – Insert/Graph/ X-Y Plot – виводиться шаблон. В ньому виводимо х по осі х, а по осі у через кому ф-ції clip_image012і clip_image014. Кома не відображається на екрані монітору, а з’являється місце для набору наступної ф-ції.

Графіки різних ф-цій відрізняються кольорами та лініями.

Для створення полярного графіка необхідно натиснути кнопку Polar Plot на панелі Graph і вставити в місце заповнювачі імена змінних і функцій, які будуть намальовані в полярній системі координат. Пр. clip_image008[1], clip_image016 clip_image004[1]

Щоб створити тривимірний графік, необхідно натиснути кнопку із зображенням будь-якого типу із тривимірних графіків на панелі інструментів Graph. В результаті з’явиться пуста область графіка з трьома осями і єдиним місце заповнювачем в нижньому лівому кутку. В цей місце заповнювач слід ввести ім’я z ф-ції z(x,y) двох змінних для швидкої побудови тривимірного графіка, або імя матричної змінної Z, яка задасть розподіл даних clip_image018 на площині ХУ. Пр. clip_image020. В залежності від того, що ми введемо в місце заповнювач z чи Z ми отримаємо різні графіки тому, що графік заданий матрицею буде відрзнятись від графіка заданого ф-цією.

Оставьте комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *