Мультиплексори і демультиплексори

Мультиплексор або керований кодом комутатор призначений для комутації одного з m входів (каналів) на вихід. Входи мультиплексора: m інформаційних і k керуючих знаходяться у такій відповідності

clip_image002 (3)

Вихід зазвичай один, прямий або інверсний. У деяких випадках використовуються обидва виходи для пара фазного представлення сигналу. Розглянемо принцип роботи 2-х 4-х вхідних мультиплексорів із загальними входами вибору (S0, S1). КП(К531КП2) (Рисунок 6.).

clip_image004

Рис. 6

Таблиця 9.

Вибір входу (адреса) Входи Вихід
S0 S1 clip_image006 I1 I2 I3 I4 Y
х х В х х х х Н
Н Н Н Н х х х Н
Н Н Н В х х х В
Н В Н х Н х х Н
Н В Н х В х х В
В Н Н х х Н х Н
В Н Н х х В х В
В В Н х х х Н Н
В В Н х х х В В

Стани мультиплексора A подано у таблиці 9. У мультиплексорі MXA і MXB є власні коди дозволу clip_image008 і clip_image010 (активний рівень – низький) код на виході в не інверсній формі.

1) Входи дозволу можна незалежно використовувати для стробування виходів Y: якщо на вхід clip_image006[1] подати напругу високого рівня, то логічний рівень на виході Y стане низьким незалежно від адресних входів.

2) Якщо вхід clip_image006[2] є активним (низький рівень напруги), то на виході Y відображається той рівень, який присутній на вибраному коді (таблиця 9).

Демультиплексор призначений для комутації одного вхідного каналу на один з m виходів. Попередню мікросхему ИД4 можна розглядати, як демультиплексор для одного входу на 4 вихода або для 1 входу на 8 виходів (таблиця 8). У першому випадку дані подають по входах Ea (прямий) або clip_image008[1] (інверсний). У другому випадку дані подаються по об’єднаному входу (clip_image008[2] і clip_image010[1]), а об’єднаний вхід (Ea і clip_image010[2]) використовуються як адресний вхід A1.

Оставьте комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *