Оптичний комп’ютер із замороженого світла

007

Учені Гарвардського Університету продемонстрували, як можна використовувати дуже охолоджені атоми для заморожування і керування світлом, а також для формування ядра (центрального процесора) оптичного комп’ютера. Ці атоми, відомі як конденсат Бозе-Эйнштейна, цілком можуть використовуватися для проведення “керованої зв’язаної обробки даних” за допомогою світла. У звичайному середовищі амплітуда і фаза світлового імпульсу, а отже й інформація, губиться. Однак наукові пошуки щодо уповільнення світла підтверджують, що при роботі з конденсатом Бозе-Эйнштейна це можливо.

Оптичні комп’ютери передають інформацію в десять разів швидше, ніж звичайні електронні пристрої, переборюючи швидкісне обмеження кремнієвої технології. Учені на чолі з професором Лене Хау (Lene Vestergaard Hau) у свій час примудрилися сповільнити швидкість руху світла зі звичайних 300 тисяч км/c, у буквальному значенні, до швидкості велосипедиста. На думку професора Хау, дана технологія стане в нагоді при створенні запам’ятовувальних пристроїв в оптичних комп’ютерах майбутнього.

У своїй недавній роботі професор Хау стверджує, що конденсат Бозе-Эйнштейна повністю придатний для проведення “керованих когерентних операцій” з використанням світлових імпульсів. Хау змогла довести експериментально, що амплітуду і фазу світлового імпульсу в умовах конденсату Бозе-Эйнштейна можна зберігати постійними, а отже, у такий спосіб можна зберігати й обробляти інформацію. Це дослідження може виявитися серйозною віхою в справі створення надшвидких комп’ютерів, які використовують для обробки інформації світло замість електронів. Пристрій на основі таких елементів один раз може стати центральним процесором “звичайного” оптичного комп’ютера

Оставьте комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *