Оптичний комп’ютер із замороженого світла

Главная » Каталог статей » Статьи на украинском » Оптичний комп’ютер » Оптичний комп’ютер із замороженого світла

007

Учені Гарвардського Університету продемонстрували, як можна використовувати дуже охолоджені атоми для заморожування і керування світлом, а також для формування ядра (центрального процесора) оптичного комп’ютера. Ці атоми, відомі як конденсат Бозе-Эйнштейна, цілком можуть використовуватися для проведення «керованої зв’язаної обробки даних» за допомогою світла. У звичайному середовищі амплітуда і фаза світлового імпульсу, а отже й інформація, губиться. Однак наукові пошуки щодо уповільнення світла підтверджують, що при роботі з конденсатом Бозе-Эйнштейна це можливо.

Оптичні комп’ютери передають інформацію в десять разів швидше, ніж звичайні електронні пристрої, переборюючи швидкісне обмеження кремнієвої технології. Учені на чолі з професором Лене Хау (Lene Vestergaard Hau) у свій час примудрилися сповільнити швидкість руху світла зі звичайних 300 тисяч км/c, у буквальному значенні, до швидкості велосипедиста. На думку професора Хау, дана технологія стане в нагоді при створенні запам’ятовувальних пристроїв в оптичних комп’ютерах майбутнього.

У своїй недавній роботі професор Хау стверджує, що конденсат Бозе-Эйнштейна повністю придатний для проведення «керованих когерентних операцій» з використанням світлових імпульсів. Хау змогла довести експериментально, що амплітуду і фазу світлового імпульсу в умовах конденсату Бозе-Эйнштейна можна зберігати постійними, а отже, у такий спосіб можна зберігати й обробляти інформацію. Це дослідження може виявитися серйозною віхою в справі створення надшвидких комп’ютерів, які використовують для обробки інформації світло замість електронів. Пристрій на основі таких елементів один раз може стати центральним процесором “звичайного” оптичного комп’ютера

Оставьте комментарий к статье