Багатофункціональні структури для паралельного запису та оброблення зображень

clip_image002

В якості базисних елементів для багатофункціональних оптоелектронних структур використовуються регенеративні оптрони (квантрони), оскільки ці елементи володіють природною або природно-примусовою багатофункціональністю.

Квантрони дозволяють синтезувати багатофункціональні оптоелектронні модулі(БФОЕМ), які функції перетворення, запам’ятовування та обробки інформації з безпосередньою візуалізацією результатів обчислень. Для паралельного запису та обробки зображення квантрони повинні бути організовані у вигляді однорідних двовимірних матриць. Подальша архітектура БФОЕМ визначається рядом конкретних задач, для яких він призначений, але в будь-якому випадку його основними вузлами є: модулі, що виконують специфічні операції перетворення зображення; волоконно-оптичний інтерфейс, який виконує одночасно ряд функцій перетворення зображення; керуючий блок.

На рис.1 зображена структурна схема модуля для спеціального перетворення зображення. Всі модулі мають матричне поле розміром N1*N2 з квантронів, N1*N2 вхідних і стільки ж вихідних волоконно-оптичних шин з певною конфігурацією та кола управління. Спільними для всіх модулів є сигнали „Запис”, „Зчитування”, „Гасіння”
(занулення). Особливість кожного модуля визначається: функцією відповідності вхідних волокон елементам матричного поля; функцією відповідності елементів матричного поля вихідним волокнам; характерам зв’язків між комірками в межах матричного поля. Основні операції над зображенням, що виконують БФОЕМ: зміщення, поворот, попередня фільтрація, визначення центру зображення, визначення контуру зображення та ін.

Оставьте комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *