Основи теорії нейроподібних мереж

263_1

Що дозволяє людині аналізувати інформацію, яка поступає? У термінології нейрогенетики введено ключове поняття – нейромережа. Саме сукупність нейромереж утворює відділи нервової системи людини, які у свою чергу визначають всю діяльність, додають істоті розум, інтелект.

Мозок є, мабуть, найскладнішій з відомих нам систем переробки інформації. Досить сказати, що в ньому міститься близько 100 мільярдів нейронів, кожен з яких має в середньому 10 000 зв’язків. При цьому мозок надзвичайно надійний: щодня гине велика кількість нейронів, а мозок продовжує функціонувати. Обробка величезних об’ємів інформації здійснюється мозком дуже швидко, за долі секунди, не дивлячись на те, що нейрон є повільнодіючим елементом з часом реакції не меншим декількох мілісекунд.

Поки не дуже зрозуміло, як мозку удається отримати таке вражаюче поєднання надійності і швидкодії. Досить добре вивчена структура і функції окремих нейронів, є дані про організацію внутрішніх і зовнішніх зв’язків між нейронами деяких структурних утворень мозку, зовсім мало відомо про участь різних структур в процесах переробки інформації [74].

Нижче наводяться деякі відомості про будову і роботу нервової системи, які використовуються при побудові моделей нейронних мереж.

В. П. КОЖЕМ’ЯКО, В. В. ДМИТРУК, Н. В. БЕЛІК

НАУКА І ТЕХНІЧНА ТВОРЧІСТЬ В НАВЧАЛЬНОМУ ПРОЦЕСІ (ВІД АБІТУРІЄНТА ДО АСПІРАНТА)

Оставьте комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *