Режими роботи мікропроцесорів

1. Пара сигналів WAIT, READY виконує функцію синхронізації МП з пам’яттю і периферійні пристрою (ПП). Наявність сигналу READY на вх. МП вказує на те, що наприклад, дані з пам’яттю готові для передачі в МП. При його відсутності МП переходить у стан очікування і формує відповідний вихідний сигнал WAIT (рис)

clip_image002 Т1, Т2, Т3 стани МП

На рис. показано режим очікування МП

2. Режим переривання. Вх. Сигнал переривання INT або запит переривання INTR використовуються для організації обміну інформації. МП для тимчасового перемикання його на обслуговування будь-якої зовн. яка виникає асинхронно по відношенню до виконуваної програми. Більшість МП реагує на сигнал INT тільки після виконання поточної команди і за умови що перериватися дозволено, тобто МП не замасковано. Отже будь-який момент коли під час виконання програми поступає не замасковане перерив. МП повинен відреагувати.

Принцип маскування переривань полягає в тому, щоб реакція МП на сигнал перерив. може бути дозволено, або заборонено програмним шляхом. Масковані переривання відключаються також програмним засобом.

3. Сигнал HODL використовується для організації обміну інформації між МП і ПП, або другим МП в режимі прямого доступу до пам’яті (ПДП).

В цьому випадку МП який пов’язан, з пам’ятю повинен передати керування всіма сигнальними лініями (ШД, ША, ШУ) іншому МП оскільки вони використовують той самий простір пам’яті. У випадку наявності сигналу HODL МП переходить у режим очікування по захвату його ША і ШД переводяться у стан високого вихідного імпедансу і доступ до цих шин отримує пристрій який ініціював сигнал. Особливістю режима те, що МП переходить у стан захвату після виконання поточного машинного циклу команди не очікуючи її завершення, що дозволяє скоротити час реації.

Внутрішні процеси в МП можуть продовжуватись. Підтвердженням переходу МП у стан захвату є вих. сигнал HLDA

Оставьте комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *