Волоконно-оптичні логіко-часові перетворювачі

Використання ВОЛЗ в логіко-часових середовищах базується на використанні явища сталості швидкості світла в оптичних середовищах. Швидкість світла у ВОЛЗ визначається фізичними властивостями середовища волокна, а час затримки світлового сигналу у ВОЛЗ визначається її лінійними розмірами. Таким чином, регулюючи довжину ВОЛЗ, можна отримати затримку електромагнітного сигналу на певний, точно визначений (до 1 нс) та незмінний відрізок часу.

Через це ВОЛЗ використовуються в АЦП для отримання стабільних тривалостей імпульсів та вимірювання цих тривалостей. Схема для вимірювання цих тривалостей має вигляд:

clip_image002

Також ВОЛЗ використовують для повороту та зсуву зображень за допомогою часової затримки:

clip_image004

Вхідне зображення поступає у клерувальне середовище (набір ліній затримки) і кожен елемент зображення затримується на час, який визначається параметрами відповідної лінії. На виході ми маємо трансформоване зображення.

Також з цієї точки зору ВОЛЗ застосовуються для синхронізації окремих функціональних комірок в оптоелектронних модулях:

clip_image006

Це дозволяє нестабільність напівпровідникових пристроїв замінити точністю підгонки лінійних розмірів ВОЛЗ. Взагалі ВОЛЗ використовуються практично в будь-яких оптоелектронний модулях перетворення зображень як лінії затримки або як шини передачі інформації.

Оставьте комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *