Технологічний процес варки скла

Технологічний процес варки скла

Піч регенеративна (рис.1) з нижнім полум’ям, складається з основи 12, зробленої з вогнетривкої цегли, двох пар регенераторів 10 і 13 та робочої камери 7 з арковим схилом. Под / робочої камери викладений вогнетривкими плитами. На задній стінці робочої камери є вікно б для засипання шихти, взяття проб і спостереження за ходом процесу варка; передня стінка має проріз для вставки і вивозу скловарного горщика 2. Як завантажувальне вікно, так і проріз закриваються піднімальними заслонками з вогнетривких матеріалів.

Робоча камера обігрівається полум’ям від згорання природного газу, що подається поперемінно через дві пари пальників £ і 14. Температура в робочій камері печі досягає 1550—1570 °С, контроль температури здійснюється термопарою 5, встановленій в верхній частині робочої камери над горщиком.

clip_image002

Рисунок 1. Одногорщикова скловарна піч

Регенератор — пристрій для утилізації теплоти відхідних газів, конструктивно являє собою камеру чи кілька камер з великою кількістю каналів, утворених ґратчастою кладкою вогнетривкої цегли. Повітря надходить в попередньо розігріту ліву пару регенераторів, нагрівається до температури 900 °С і змішується з газом, що надходить від пальників 14. Утворена газоповітряна суміш згоряє в робочій камері печі. Полум’я огортає горщик з боків і зверху, гарячі продукти згоряння ідуть через канал правої пари регенераторів 10, обігрівають їх і відводяться через борови 11 в димар. Димоповітряний клапан періодично через визначений час переключають, в результаті чого напрямок подачі повітря в піч і підводу гарячих газів через регенератори міняються. Одночасно подача газу перекидається з лівої пари пальників 14 на праву 5, що змінює напрямок полум’я в печі.

Для запобігання засміченню каналів регенераторів відходами скломаси від спінювання шихти і протікання горщика піч обладнана вертикальними каналами-колодязями 9, через які відходи періодично відводяться.

На металевій обв’язці печі зверху встановлюю ті» склоперемішувальну машину; на кінець штанги 4 машини при варінні скла надягають пропелерну керамічну мішалку 3.

Технологічний процес варка скла можна розділити на етапи: засипання і розварювання шихти, просвітлення і гомогенізація розплаву, охолодження скломаси до температури обробки, вивіз горщика зі скломасою з печі на відлив. Для зручності ведення і контролю технологічного процесу варка складається технологічний графік. Типовий графік варка скла кронової марки показаний на рис. 2.

clip_image004

Рисунок 2. Технологічний графік варки оптичного скла

Вливайтесь в общение

1 комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *