Механізована лінія підготовки шихти для варки скла

Механізована лінія підготовки шихти для варки скла

Механізована лінія для підготовки шихти складається з розташованих в ряд 10-12 секцій, кожна з яких призначена для зберігання і зважування тільки одного компонента шихти (рисі.). Матеріал подають в приймаючий відсік 7 секції, розташованийпа перекритті другого поверху. Деякі хімічні речовини гігроскопічні і при тривалому зберіганні і транспортуванні злежуються і зминаються, тому перед вживанням їх потрібно просіяти. Прорезинені гвинти 6, що обертаються розминають і просіюють матеріал через отвори сита 5 в бункнр-накопичувач 8. Кількість матеріалу, який зберігається в бункері, не повинно перевищувати 1-2 денні потреби для запобігання його повторному злежувнню. Сипучі матеріали, які не мнуться, – кварц, еурик подаються в бункер без протирки.

clip_image002

Рисунок 1 Секція механізованої лінії підготування шихти для варки скла

Зважування здійснюється на автоматичних циферблатних вагах 13 (Рис. 1). Матеріали подаюься з бункера в контейнер З вагів вібратором 4 спочатку з великою швидкістю, а в кінці зважування з малою, що забезпечує точність зважування 0,1%. При досягненні заданої маси вібратором 4 відключається, і матеріал з контейнера 3 розгружається вібратором 2 вагів через рукав 9 в встановлену на самохідному візку /2.емність 10 змішувача.

Сировинні матеріали, маса яких не перевищує масову частку 1%, зважуються окремо і додаються в ємність вручну.

Після зважування всіх компонентів 100-кілограмової навіски операцію повторюють стільеи разів, скільки навісок необхідно для складання всього об’єма шихти для варки.

Зважену шихту необхідно ретельно перемішати, щоб усереднити розподіл всіх матеріалів по об’ємі і забезпечити обволокування зерен тугоплавких компонентів легкоплавкими.

Один із варіантів конструкції змішувача барабанного типу показано на рис 1. Нижня відокремлювальна ємність 10 змішувача служить для зважування. За допомогою поперечного візка 11 ємність підвозять під змішувач 1, піднімають і герметично закріплюють.

При обертанні змішувача частинки різних компонентів захоплюються стінками і, вільно падаючи вниз, рівномірно розподіляються по об’єму.

Дотичні з матеріалом поверхні бункерів, лотків і змішувача для запобігання потраплянню в шихту апаратурного заліза фотурують листовим алюмінієм.

Оставьте комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *