Кодування інформації. Шторка та маркер

Фундаментальний принцип роботи оптоелектронного функціонального перетворювача полягає у тому, що перетворювач проводить перетворення вхідної величини часу у суміжний відповідний до її значення код числа. В основі даного методу лежить принцип квантування часу світловим променем, що несе у своїй тривалості інформацію (елемент, на якому реалізується цей принцип називається квантроном, оскільки принцип його роботи полягає у квантуванні часу з чітко визначеним кроком).

Принцип квантування часу полягає у перетворенні часового інтервалу кількістю неперервно спрацювавших послідовно один за одним з однаковим часом перемикання дискретних оптоелектронних елементів – квантронів при подачі на них сигналу про початок перетворення. Таким чином, тривалість часового інтервалу, яка фіксується часовою дією вхідного сигналу, перетворюється у цифровий код, який відповідає кількості збуджених за цей час квантронів.

Зазначений спосіб квантування часу слугує основою для кодування (задання) чисел в оптоелектронних функціональних перетворювачах. Основні переваги розглянутого способу:

– тривалість перетворювального часового інтервалу може задаватись будь-яким сигналом, наприклад світловим або електричним;

– при вимірюванні тривалості часового інтервалу не потрібно додаткового пристрою виділення початку та кінця часового інтервалу і заповнення цього проміжку додатково генерованими імпульсами;

– відлік часового інтервалу не вимагає використання високочастотного генератора тактових імпульсів і дає можливість здійснювати прямий відлік часу через підрахунок імпульсів та безпосередньо змінювати індикацію результату без методичної похибки вимірювання початку часового інтервалу.

Існує багато методів та способів представлення коду числа, який можна зберігати в оптоелектронних функціональних перетворювачах. Але важливою залишається задача вибору оптимального методу представлення коду числа в зручній та оптимальній формі для їх запису, зберігання, та проведення додаткових арифметичних операцій над ними.

Найбільш зручним є представлення коду у матричному вигляді, який може бути записаний по типу шторка та маркер.

clip_image002

 

clip_image004

Обидва методи представлення мають свої переваги та недоліки, які обираються у відповідності до тих умов роботи, які є найбільш бажаними для даного пристрою. Наприклад, перевагою для шторочного методу представлення числа є можливість швидкого запису та можливість відображення негативних чисел через обернений код. Натомість, у маркерного методу перевагами є підвищена завадозахищеність та економічність використання. Інформація може бути представлена і у вигляді бінарного зображення, побудованого на квантронах, але це вимагає використання значно більшої кількості квантронних елементів в будові оптоелектронного пристрою.

Оставьте комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *