Особливості створення автоматизованої геоінформаційно-енергетичної системи науково-освітніх та бібліотечних ресурсів

Основуючись на вищеописаному матеріалі, була розроблена геоінформаційно-енергетична система науково-освітніх та бібліотечних ресурсів для створення та розвитку централізованої бази знань, що дозволить виконувати оптимальне управління науково-освітніми та бібліотечними закладами [33, 34, 35].

Така система реалізовуватиме в собі можливість використання її ділянок для інших задач інформаційно-енергетичного обміну, а також високу можливість масштабування та інтеграції з іншими інформаційно-енергетичними комунальними системами в будь-яких потрібних масштабах, у поєднанні з високою автономністю та доступністю.

Важливими складовими компонентами геоінформаційно-енергетичної системи науково-освітніх та бібліотечних ресурсів є безпосередньо освітні заклади (школи, ВНЗ і т. д.), зображені на рис. 1.9, центр керування регіонального рівня на рис.1.10 та центр керування оптико-електронною системою на рис.1.11.

Освітні заклади містять центр, де знаходяться сервер обробки відеоінформації, пристрої введення-виведення відеоінформації, сервер обробки інформації, який підключений до локальної мережі та через комутатор до геоінформаційно-енергетичної системи науково-освітніх та бібліотечних ресурсів. Таким чином, освітні заклади мають змогу проведення відеоконференцій, організованих та індивідуальних тестувань, доступу до будь-яких бібліотечних закладів для отримання необхідної інформації, вчасно отримувати інформацію про проведення певних заходів (конкурсів, розіграшу грандів і т. д.), оперативно виконувати функції дистанційного навчання.

clip_image002

Рисунок 1.9 – Освітні заклади (ВНЗ, школи):

1 – сервер обробки відеоінформації,

2 – пристрої введення/виведення , 3 – локальні мережі,
4 – сервер обробки інформації, 5 – комутатор

Центр керування регіонального рівня виконує функції локального керування геоінформаційно-енергетичною системою науково-освітніх та бібліотечних ресурсів та містить у собі пристрої введення та виведення відеоінформації, сервер документообігу, сервер обробки інформації та відеоінформації, сервер зберігання інформації. Центр керування регіонального рівня здійснює управління науково-освітніми та бібліотечними ресурсами локально, тобто у межах міста, регіону, області і т. д. Тут зберігається та обробляється інформація, приймаються запити на виконання та проводиться оперативне інформування. Система передбачає функції тотального тестування та проведення дистанційного навчання
[33, 34].

clip_image004

Рисунок 1.10 – Центр керування регіонального рівня:
1 – пристрій виведення відеоінформації, 2 – сервер документообігу,

3, 8 – комутатори, 4 – сервер обробки відеоінформації,
5 – сервер обробки інформації, 6 – пристрій введення відеоінформації,

7 – сервер зберігання інформації.

Центр керування геоінформаційно-енергетичною системою науково-освітніх та бібліотечних ресурсів містить сервер тестування, сервер документообігу, сервер дистанційного навчання, сервер бібліотечних ресурсів, пошуковий сервер, інформаційний сервер, сервер зберігання інформації, сервер обробки інформації та відеоінформації і пристрої введення та виведення відеоінформації.

Центр керування геоінформаційно-енергетичною системою науково-освітніх та бібліотечних ресурсів здійснює одне із головних завдань – контроль над роботою всієї АГІЕС науково-освітніх та бібліотечних ресурсів та керування нею.

Тут міститься інформація про доступні дистанційні курси, проводиться аналітична обробка інформації, ведеться статистичний облік. Крім того сервер тестування зберігає завдання типових тестів, веде обробку результатів тестування, статистичний облік. Виконуються пошуки необхідної інформації на запити завдяки пошуковому серверу, стає можливим проведення відеоконференцій, глобальне підключення до Інтернету.

clip_image006

Рисунок 1.11 – Центр керування оптико–електронною системою:

1 – сервер тестування, 2 – сервер документообігу, 3 – пристрій виведення відеоінформації, 4 – сервер дистанційного навчання, 5 – сервер бібліотечних ресурсів, 6 – пристрій введення відеоінформації, 7 – сервер обробки інформації від інших пристроїв, 8 – пошуковий сервер, 9 – сервер обробки відеоінформації, 10 – комутатор, 11 – інформаційний сервер,

12 – сервер зберігання інформації

Оставьте комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *