Пристрій трансформаторів

Головні частини трансформаторів – обмотки та магнітопровід. Магнітопровід складається із стержнів і ярм. На стержнях розташовують обмотки, а ярма необхідні для з’єднання магнітопроводу в замкнену систему. Для виготовлення магнітопроводів трансформаторів використовують тонколистову електротехнічну сталь. При частоті змінного струму 50 Гц використовують листки (полоси) товщиною 0,5 або 0,35 мм. При частотах 400 Гц та вище використовують листи (полоси) товщиною 0,2 – 0,08 мм. При частотах 1000 Гц та вище магнітопроводи виготовляють із залізонікелевих сплавів, що характеризуються покращеними в порівнянні з електротехнічними сталями властивостями: більш високою магнітною проникністю і меншою коерцитивною силою.

В залежності від методу виготовлення магнітопроводи трансформаторів бувають пластинкові та стрічкові. Магнітопроводи однофазних трансформаторів бувають трьох головних видів: стержневі, панцерні та тороідальні.

Пластинкові магнітопроводи (рис.2.1.2,а-в) збирають з окремих пластин, отриманих шляхом штамповки або різки листової електротехнічної сталі. Для зменшення вихрових струмів пластини ізолюють одна від одної шаром ізоляційного лаку або оксидною плівкою. Стержневі пластинкові магнітопроводи (рис.2.1.2,а) збирають з пластин (полос) прямокутної форми. Пластини магнітопроводу скріплюють в пакет або за допомогою скріпок, електрично ізольованих від пластин спеціальними втулками та шайбами, або завдяки бандажу з скляної безтканинної стрічки або ниток. Панцерні пластинкові магнітопроводи (рис.2.1.2, б) збирають з пластин Ш – подібної форми.

Васюра А.С. – книга “Електромашинні елементи та пристрої систем управління і автоматики”

Оставьте комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *