Синхронні генератори

Синхронними машинами називаються електричні машини змінного струму, у яких магнітне поле, створене обмоткою змінного струму, обертається в просторі з тією ж частотою, що і ротор, тобто синхронно з ротором.

В наш час більшість електричної енергії змінного струму виробляється з допомогою синхронних генераторів. Генератори, що приводяться в обертання гідротурбінами, називаються гідрогенераторами. На теплових станціях з допомогою парових турбін приводять в обертання турбогенератори. На промислових установках можна зустріти синхронні генератори, які приводяться в обертання двигунами внутрішнього згорання. В усіх перерахованих випадках механічна енергія турбін або двигунів перетворюється в електричну енергію змінного струму.

Частота f1 енергії змінного струму, що виробляється синхронними генераторами, залежить від частоти обертання ротора n1 і кількості пар полюсів р:

f1 = pn1/60. (5.1)

Але в сучасній техніці синхронні машини використовують не тільки в якості генераторів. В силовому електроприводі, в пристроях автоматики, в пристроях звукозапису використовують велику кількість синхронних машин, які працюють в режимі двигуна, – синхронних двигунів.

Головна особливість синхронного двигуна – при постійній частоті струму живлячої мережі f1 його ротор обертається з чітко постійною (синхронною) частотою обертання

n1 = 60f1/p. (5.2)

Васюра А.С. – книга “Електромашинні елементи та пристрої систем управління і автоматики” частина 2

Оставьте комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *