Магнітні модулятори

Магнітні модулятори (ММ) призначені для перетворення постійної напруги (або струму) у пропорційну їй змінну напругу (або струм). Необхідність у такому перетворенні виникає при вимірюванні малих сигналів постійного струму або напруги, що не можуть бути безпосередньо подані на вимірювальні або виконавчі пристрої без попереднього підсилення. У той же час безпосереднє підсилення сигналів постійного струму електронними і напівпровідниковими підсилювачами має суттєвий недолік – нестабільність нульового сигналу, так званий дрейф нуля. У випадку перетворення сигналу постійного струму у змінний можна замінити низькостабільний підсилювач постійного струму високостабільним підсилювачем змінного струму.

Для такого перетворення можна використовувати й електромеханічний пристрій – віброперетворювач. Проте наявність у віброперетворювача контактів, що періодично розмикаються і замикаються, є причиною його порівняно невисокої надійності. Оскільки магнітний модулятор не має контактів, тобто є безконтактним елементом автоматики, то і надійність його вища, ніж у віброперетворювача.

За принципом дії та будовою магнітний модулятор нічим не відрізняється від магнітного підсилювача. Слід зазначити, що безконтактне перетворення постійного струму в змінний виконують і модулятори інших типів, наприклад напівпровідникові (у тому числі транзисторні).

У порівнянні з напівпровідниковими, окремі типи магнітних модуляторів мають кращу стабільність нуля (особливо при зміні температури навколишнього середовища). Так само як і напівпровідникові, магнітні модулятори можуть виконувати перетворення постійної напруги в змінну з одночасним підсиленням. Магнітні модулятори простими способами забезпечують підсумовування великого числа сигналів без необхідності введення гальванічного зв’язку між ними. Гальванічний зв’язок полягає в безпосередньому з’єднанні електричних кіл. Він іноді буває вкрай небажаним, оскільки призводить до шкідливого впливу одного елемента автоматики на інший. Найбільший недолік магнітних модуляторів у порівнянні з напівпровідниковими – це великі габарити і вага.

Досить часто комбінують магнітний модулятор із напівпровідниковим підсилювачем, тобто проектують магніто-напівпровідникові перетворювачі. У цьому випадку можна одержати оптимальне співвідношення між такими технічними характеристиками, як точність, чутливість, коефіцієнт підсилення, вага, габарити, вартість, надійність.

Магнітні модулятори, призначені для роботи на наступний електронний або напівпровідниковий каскад підсилення, називають магнітними підсилювачами напруги. Розрізняють магнітні модулятори з вихідним змінним струмом основної і подвійної частоти.

Васюра А.С. – книга “Елементи та пристрої систем управління автоматики”

Оставьте комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *