Магнітне поле

Вивчення властивостей постійних магнітів показало:

1) постійні магніти взаємодіють між собою;

2) взаємодія між постійними магнітами відбувається безконтактно.

На які б дрібні частинки не розділяли б магніт, ми знову отримаємо магніт з різними полюсами. Це означає, що в природі не існує магнітних зарядів. Із того, що взаємодія відбувається безконтактно випливає, що навколо магніту існує поле.

Магнітне поле – це особливий вид матерії за допомогою якого здійснюється взаємодія між провідниками струму і постійними магнітами. Було встановлено, що між магнітним полем і електричним струмом існує зв’язок, який вперше дослідив Ерстед. При пропусканні електричного струму магнітна стрілка стає перпендикулярно до провідника. При зміні напрямку електричного струму магнітна стрілка поверталась на 1800. із цього досліду витікає:

1) причиною виникнення магнітного поля є електричний струм;

2) магнітне поле має напрямлений характер. Цю величину прийнято називати В – магнітна індукція – це векторна величина, яка характеризує величину поля в даній точці.

Для характеристики магнітного поля треба користуватися пробним контуром струму. Якщо контур струму помістити в магнітне поле, провідник намагається повернутися, виникає обертальний момент: clip_image002

clip_image004

Якщо змінити розміри контура або силу струму, то отримуємо різний момент:

clip_image006 clip_image008

clip_image010 – силова характеристика магнітного поля.

Оставьте комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *