Використання трифазного асинхронного двигуна для роботи від однофазної мережі

Трифазні асинхронні двигуни можуть бути використані для роботи від однофазної мережі.

На рис. 2.17 і 2.18 представлені найбільш розповсюджені схеми ввімкнення трифазних двигунів. В схемах, приведених на рис. 2.17, дві фази обмотки статора з’єднані послідовно, їх використовують в якості головної обмотки А, а третю фазу – в якості допоміжної пускової обмотки В.

image002

Рис 2.17 Схеми ввімкнення трифазних двигунів

Трифазний асинхронний двигун може використовуватися як однофазний з пусковим опором або пусковою ємністю. В цих випадках при частоті обертання ротора, близькою до синхронної, обмотку В відключають від мережі.

Схеми, представлені на рис. 2.17, в однофазному режимі дають приблизно 50 % потужності від потужності в трифазному режимі. Найбільший пусковий момент забезпечують схеми з конденсаторами (рис. 2.16, б, в).

Трифазний асинхронний двигун може бути використаний і в якості однофазного двигуна з постійно ввімкненою ємністю Сроб (рис. 2.18). При правильно вибраному значенні Сроб асинхронний двигун, що працює від однофазної мережі, за своїми робочими характеристиками незначно поступається трифазним асинхронним двигунам.

image004

Рис 2.18. Схеми ввімкнення трифазних двигунів та механічні характеристики

На рис. 2.19 представлені механічні характеристики трифазного асинхронного двигуна при роботі від мережі трифазного струму (крива 1) і від мережі однофазного струму: без фазозміщуючих елементів (крива 2), з пусковою ємністю (крива 3 при пуску і крива 2 при роботі) і з постійно ввімкненою робочою ємністю (крива 4).

В автоматичних пристроях використовують універсальні асинхронні двигуни, які можуть працювати як від трифазної, так і від однофазної мережей. Ці двигуни, як правило, виконують як трифазні, але розраховують їх так, щоб при визначеній схемі ввімкнення обмоток з використанням конденсатора можна було забезпечити достатньо хороші характеристики і при роботі від однофазної мережі. Як правило, при однофазному живленні двигуни мають дещо гірші робочі і пускові характеристики.

Конструкція універсального асинхронного двигуна і схеми ввімкнення в однофазну мережу зображені на рис. 2.19, а і б.

image006

Рис 2.19 Конструкція універсального асинхронного двигуна і схеми ввімкнення в однофазну мережу

Васюра А.С. – книга “Електромашинні елементи та пристрої систем управління і автоматики” частина 2

Оставьте комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *