Тригер – цифровий функціональний вузол з пам’яттю. Інша назва – послідовнісні вузли. Мають два стійкі стани, які мають відповідні входи для сигналів керування. Розглянемо призначення кожного з тригерів (RS, DV, TV, D, T, JK, JKRS)
RS – тригер (асинхронний/синхронний)
DV (V – вхід керування)
– D (V=1). Зміною стану керують сигнали на інформаційному вході D, але перемикання відбувається не відразу, а з приходом тактового імпульсу на 2 вхід С. Найважливіша властивість D-тригера: як тільки на вхід С поступає імпульс, на виході Q встановлюється в той же рівень напруги, який в цей момент часу діє на вході D, тобто перекид тригера проходить з відставанням. Тому називають тригер затримки.
-TV, -V (змінною станів керують лише по одному входу; подача імпульсу на цей вхід завжди призводить до зміни стану тригера. На виході Q виникає рівень напруги, що був на і навпаки )
-JK (подібний до RS, але без забороненої комбінації)
-JKRS (з високою логікою – три кон‘юктивно зв’язані J, K, C; )
Розглянемо оптоелектронну тригерну структуру. Вона має додатній зворотній зв’язок на оптроні ОД1, завдяки чому реалізується тригерний ефект.
Істотна відмінність елуктроного тригера від ОЕ: перший має два додат ні зворотні зв’язки, а другий одлин. Розглянемо для прикладу RS, D
D – тригер
RS – тригер
ФД – оптичні входи
СД – оптичні виходи
Основним співвідношенням, яке визначає можливість тригерного ефекту в ОЕ елементах: кβ>1 к – кількість передачі струму оптрона; β – кількість підсилення ПФ.