Тригеры

Тригер – цифровий функціональний вузол з пам’яттю. Інша назва – послідовнісні вузли. Мають два стійкі стани, які мають відповідні входи для сигналів керування. Розглянемо призначення кожного з тригерів (RS, DV, TV, D, T, JK, JKRS)

RS – тригер (асинхронний/синхронний)

clip_image002

DV (V – вхід керування)

clip_image004

– D (V=1). Зміною стану керують сигнали на інформаційному вході D, але перемикання відбувається не відразу, а з приходом тактового імпульсу на 2 вхід С. Найважливіша властивість D-тригера: як тільки на вхід С поступає імпульс, на виході Q встановлюється в той же рівень напруги, який в цей момент часу діє на вході D, тобто перекид тригера проходить з відставанням. Тому називають тригер затримки.

clip_image006

-TV, -V (змінною станів керують лише по одному входу; подача імпульсу на цей вхід завжди призводить до зміни стану тригера. На виході Q виникає рівень напруги, що був на clip_image008 і навпаки )

-JK (подібний до RS, але без забороненої комбінації)

clip_image010

-JKRS (з високою логікою – три кон‘юктивно зв’язані J, K, C; clip_image012clip_image014)

clip_image016

Розглянемо оптоелектронну тригерну структуру. Вона має додатній зворотній зв’язок на оптроні ОД1, завдяки чому реалізується тригерний ефект.

clip_image018

Істотна відмінність елуктроного тригера від ОЕ: перший має два додат ні зворотні зв’язки, а другий одлин. Розглянемо для прикладу RS, D

clip_image020

D – тригер

clip_image022

RS – тригер

ФД – оптичні входи

СД – оптичні виходи

Основним співвідношенням, яке визначає можливість тригерного ефекту в ОЕ елементах: кβ>1 к – кількість передачі струму оптрона; β – кількість підсилення ПФ.

Оставьте комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *