Регістри

Регістром називають цифровий вузол призначений для запису і збереження коду. Крім того регістри можуть перетворювати інформацію, наприклад з послідовного у паралельний код, зсувати код у бік молодшого чи старшого розряду, інвертувати код.

У відповідності з призначенням поділяють регістри збереження і регістри зсуву.

Розглянемо принцип роботи регістра UP11 – універсального чотирьох-розрядного зсувного регістра (К555 UP11, К531 UP11).

clip_image002

Стани регістра UP11 наведені у таблиці: х – байдужий стан, Н – низький рівень, В – високий рівень, ↑ – позитивний перепад тактового імпульсу (с – динамічний хід)

Режим роботи

Входи

Виходи

C

clip_image004

S1

S0

DSR

DSL

Dn

Q0

Q1

Q2

Q3

1

Скид

х

Н

х

х

х

х

х

Н

Н

Н

Н

2

Збереження

х

В

Н

Н

х

х

х

q0

q1

q2

q3

3

Зсув ліворуч

В

В

В

В

Н

Н

х

х

Н

В

х

х

q1

q1

q2

q2

q3

q3

Н

В

4

Зсув праворуч

В

В

Н

Н

В

В

Н

В

х

х

х

х

Н

В

q0

q0

q1

q1

q2

q2

5

Паралельне завантаження

В

В

В

х

х

dn

d0

d1

d2

d3

1. Якщо на вхід clip_image004[1] подається напруга низкого рівня та виконується скид даних і на виходах Q0 – Q3 зявляється напруга низького рівня (тобто значення логічного нуля)

2. Якщо на входи вибору режиму S1 і S0 подати напругу низького рівня то внутрішній код регістра зберігається

3. При напрузі низького рівня на вході S0 і високого на S1, код який подається на вхід послідовних даних DSL,зсувається по регістру ліворуч (від q3 до q0) при кожному позитивному перепаді тактових імпульсів

4. При напрузі високого рівня в S0 і низького на S1, код приймається послідовним входом DSR і потім при кожному позитивному перепаді тактових імпульсів зсувається праворуч по регістру (від q0 до q3)

5. При напрузі високого рівня на S0 і S1 дані по паралельних входах D0 – D3 будуть завантажені у регістр і зявляться на виходах Q0 – Q3 в момент наступного позитивного перепаду тактового імпульсу.

Серед характеристик для ІС визначають: тактова частота; струм; напруга живлення; напруга високого і низького рівня; час затримки

Оставьте комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *